Aktualności
Według najnowszego raportu Mastercard Economic Outlook, w 2025 roku globalna gospodarka ma przyspieszyć, osiągając wzrost na poziomie 3,2%, w porównaniu do 3,1% w 2024 roku.
Mastercard sprawdza preferencje zakupowe przedstawicieli pokolenia Z w Polsce i w Europie.
Wydatki świąteczne na 9 europejskich rynkach wzrosną o +2,9% rok do roku
Co drugi Polak kupujący w internecie jest otwarty na korzystanie z płatności Click to Pay.
Dane Mastercard Economics Institute pokazują, że rośnie udział wydatków konsumenckich w małych i średnich firmach.
Badanie Mastercard Economics Institute przeprowadzone w 16 europejskich krajach, w tym w Polsce, pokazuje, że europejscy konsumenci znacząco zmieniają swoje nawyki zakupowe i codzienną rutynę. Inne jest podejście do organizacji czasu i priorytetów – nie tylko wcześniej planujemy zakupy, ale również wychodzimy do restauracji o wcześniejszych godzinach niż przed pandemią.
1 października rozpoczyna się głosowanie na projekty do Ełckiego Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec Ełku może mieć realny wpływ na to, jakie inwestycje będą realizowane w mieście. Budżet Obywatelski to Twoje pieniądze i nasz przywilej – dlatego warto wziąć udział w głosowaniu, które potrwa do 14 października.
Od dzisiaj, na wszystkich platformach streamingowych, dostępny jest singiel „Połowa Mnie”, stworzony przez dwójkę topowych polskich artystów – Smolastego i Sylwię Grzeszczak – w ramach 4. edycji Mastercard Music.
Pytanie przy kasie „Czy drukować potwierdzenie z karty?” odchodzi do lamusa.
W czasie koncertów gwiazdy w Polsce, Mastercard przewiduje wzrost wydatków w hotelach i restauracjach w Warszawie.
We are pleased to present our sustainability report, which provides a summary of the Sustainability Safari powered by Space4Commerce held in June in Stockholm.
59% Polaków przyznaje, że oglądanie na żywo ulubionej drużyny sportowej lub sportowca zdobywającego trofeum byłoby znaczącym lub bardzo ważnym wydarzeniem w ich życiu. 45% ankietowanych chciałoby zobaczyć mecz pomiędzy czołowymi drużynami na dużym stadionie narodowym. Dla 51% respondentów z Polski spotkanie swojego piłkarskiego bohatera byłoby najważniejszym momentem w życiu.
Turyści na całym świecie spędzą w tym roku średnio o jeden dzień więcej na wakacjach niż w 2023. Podróżujący wydatki na doświadczenia nad zakup dóbr materialnych.
Verizon, NatWest i Global Anti-Scam Alliance podejmują współpracę z Mastercard w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Dzięki współpracy z Empik i PayEye, Mastercard rozszerza Biometric Checkout Program na Polskę.
Centrum Cyberbezpieczeństwa przyczyni się do większego bezpieczeństwa w obszarze handlu i płatności w regionie Europy.
Z badania Mastercard wynika, że aż 95% Polaków zaplanowało w tym roku wydatki na przeżycia i doświadczenia.
Nowe narzędzie podpowie małym i średnim przedsiębiorcom jaki biznes, w jakiej lokalizacji otworzyć.
Dzięki partnerstwu z Nexi, rozwiązania z zakresu otwartej bankowości wdrażane przez Mastercard, jeszcze lepiej zabezpieczą płatności cyfrowe w Europie.
Tylko 15% Polek przyznaje, że ma całkowitą kontrolę i sprawczość finansową, a 57% osiągnęło ten status „w pewnym stopniu”. 37% respondentek uważa, że nierówności w zarobkach negatywnie oddziałują na pozycję finansową kobiet. Tylko 29% twierdzi, że ich miejsca pracy dbają o korzystną politykę wspierającą dobrobyt finansowy kobiet, m.in. poprzez politykę równych płac. 43% kobiet sygnalizuje brak pewności siebie w podejmowaniu decyzji finansowych.
Mastercard udostępnił nowe narzędzie Bezcenne Chwile Pomagam. Dzięki niemu użytkownicy programu Mastercard Bezcenne Chwile będą mogli w bardzo prosty i bezpieczny sposób regularnie wspierać wybrane przez siebie organizacje charytatywne poprzez mikrodarowizny połączone z codziennymi płatnościami kartą Mastercard.
W odpowiedzi na rosnące zagrożenie ze strony oszustów, wykorzystujących nowoczesne technologie, Mastercard wdraża nowe rozwiązanie oparte na generatywnej sztucznej inteligencji, aby wzmocnić ochronę transakcji, bezpieczeństwo konsumentów oraz całej sieci płatniczej.
Wprowadzając innowacyjną i skalowalną bramkę płatniczą, firmy wychodzą naprzeciw potrzebom Operatorów Stacji Ładowania (CPO), którzy chcą oferować wygodne ładowanie przy zachowaniu zgodności z przepisami UE (AFIR).
Mastercard identyfikuje najistotniejsze kwestie, które w tym roku będą kształtować krajobraz gospodarczy.
To najwyższa do tej pory kwota zgromadzona w eSkarbonkach, udostępnionych przez Mastercard po raz 7.
Mastercard otworzył nabór zgłoszeń do programu „Strive EU Innovation Fund”. Celem nowej inicjatywy Mastercard jest wsparcie rozwoju narzędzi, które pomogą europejskim mikroprzedsiębiorcom w ich cyfrowej transformacji.
Na kilka dni przed Finałem WOŚP w eSkarbonkach znalazło się już ponad 4 500 000 zł.
Mastercard pokazuje przykłady użycia generatywnej SI, które mogą zmienić kształt bankowości.
Mastercard już po raz dwunasty wspiera Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a po raz siódmy wyposaża kwestujących w eSkarbonki, czyli wirtualne puszki, które pozwalają na elektroniczne przekazywanie datków na rzecz corocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Swoją eSkarbonkę założyć może każdy – indywidualnie lub w imieniu swojej firmy czy instytucji. Wszyscy dołączą tym samym do grona Wolontariuszy 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Obecnie, dzięki nowym technologiom płatniczym, Europejczycy korzystają na co dzień z szybszych i wygodniejszych usług finansowych, niż kiedykolwiek wcześniej. Każdego dnia płacimy za paliwo telefonem, robimy zakupy online, dzielimy rachunek w restauracji – wszystko to bez wyjmowania karty z portfela.
Marta Życińska, dyrektorka generalna polskiego oddziału Mastercard Europe, zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie „Kobieta Biznesu 2023”, organizowanego przez redakcję „Pulsu Biznesu”.
Ponad połowa respondentów na świąteczne zakupy ma zamiar wydać do 1000 zł. 46% badanych przyznaje, że pieniądze na świąteczne wydatki odkłada z dużym wyprzedzeniem. Najbardziej popularnymi upominkami w tym roku będą ubrania, zabawki i książki. Oprócz klasycznych pomysłów na prezenty, Polacy coraz częściej decydują się wspierać pasje swoich bliskich.
Narzędzie, oparte na generatywnej sztucznej inteligencji, sprawi, że doświadczenia zakupowe będą jeszcze bardziej zgodne z potrzebami klienta, dzięki wykorzystaniu możliwości personalizacji Dynamic Yield.
Ponad półtora tysiąca beneficjentek programu, tysiąc uczestników webinarów, setki godzin indywidualnych porad i konsultacji oraz 80 nowych firm na polskim rynku - to mierzalne efekty programu „Rebuilding Ukrainian Business – entrepreneurial women”, realizowanego od lipca 2022 r. przez Fundację Impact we współpracy z Mastercard Center for Inclusive Growth.
Obecnie, dzięki nowym technologiom płatniczym, Europejczycy korzystają na co dzień z szybszych i wygodniejszych usług finansowych, niż kiedykolwiek wcześniej.
We współpracy z G2 Esports i Riot Games, Mastercard Gamer Academy zapewni uczestniczkom niezrównany dostęp do świata e-sportu i gier, kontynuując dążenie do bardziej inkluzywnej przyszłości tego sportu.
Szacuje się, że wydatki Polaków na wizyty w restauracjach wzrosną nawet o 21,6 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.
Dzięki pełnej integracji PayU GPO z platformą Mastercard Send klienci biznesowi firmy będą mogli oferować swoim klientom wpłaty środków na karty w czasie niemal rzeczywistym.
Gamer Academy otworzy przed kobietami nowe możliwości zawodowe w branży gier i w e-sporcie oraz wesprze je w zdobywaniu doświadczenia w tym obszarze. Projekt prowadzony jest we współpracy z G2 Esports i Riot Games.
Mastercard zajął 2. miejsce w Rankingu Reklamodawców KTR.
Konsumenci wybrali przeżycia jako priorytet. Łączna sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła tego lata o 9,0% r/r.
Jedni bagatelizują Metaverse, inni widzą w nim ogromną szansę. Najbardziej nowoczesne banki dostrzegają ów potencjał i nie pozostają w tyle, angażując się w projekty osadzone w tej przestrzeni. Jednocześnie, mimo rosnącego zainteresowania biznesu, tylko 11% polskich konsumentów zna znaczenie terminu Metaverse, a zaledwie jedna trzecia w ogóle o nim słyszała. Mastercard zbadał ten wirtualny świat oraz postawy konsumentów wobec tego, co się dzieje w tej przestrzeni, tworząc raport pt. „Poland Meets Metaverse”.
Raport Mastercard Signals: Perspektywy handlu w czasach generatywnej SI.
Strefa Mastercard Music to dziewięć autorskich instalacji, które umożliwiają zwiedzającym doświadczenie interaktywnych i multimedialnych doznań na niespotykaną dotąd skalę. Strefa jest częścią trzeciej odsłony platformy Mastercard Music, w ramach której powstał hit „Lustro” duetu Bedoes 2115 i Dawid Kwiatkowski.
Po czasie naznaczonym zawirowaniami i niepewnością, globalne podróże służbowe powracają. Ich znaczące zalety spowodowały, że organizacje zwiększają zarówno ich liczbę, jak i wydatki na nie.
Już od dzisiaj, na wszystkich platformach streamingowych, dostępny jest premierowy singiel „Lustro” stworzony przez duet czołowych polskich artystów: Bedoesa 2115 i Dawida Kwiatkowskiego. Piosenka to efekt pracy muzyków w ramach 3. edycji Mastercard Music – projektu, którego celem jest inspirowanie do wspólnej pracy twórców z odległych nurtów muzycznych, o innym spojrzeniu na świat i odmiennej wrażliwości.
Specyficzna dynamika firm rodzinnych i braki w kompetencjach cyfrowych stanowią bariery w procesie ich modernizacji.
Mastercard rozszerza sieć partnerską Mastercard Engage o nowe podmioty. Rozwiązanie wspiera partnerów Mastercard w skalowaniu aktywów cyfrowych i w rozwoju technologii blockchain, odpowiadając jednocześnie na rosnące wymagania technologiczne ekosystemu.
Dwa Złote, dwa Srebrne, trzy Brązowe, Grand Prix oraz ten najważniejszy, Tytanowy Lew, dla kampanii GdzieZamieszkac.com (Where to Settle) od Mastercard - to końcowy bilans Międzynarodowego Konkursu Kreatywności Cannes Lions 2023 dla kampanii stworzonej i zrealizowanej w Polsce przez Mastercard. Projekt został wyróżniony nagrodami łącznie w 6 kategoriach, zdobywając w sumie 9 Lwów.
Nowe rozwiązanie od Mastercard automatyzuje sposób weryfikacji właściciela konta bankowego, wykorzystując przy tym technologię otwartej bankowości.. Mastercard sfinalizował również umowę z Algoan - wiodącym europejskim fintechem specjalizującym się w scoringu, czyli punktowej ocenie zdolności kredytowej.
Coraz więcej wydajemy na doświadczenia, coraz częściej podróżujemy służbowo.
Dzięki współpracy z Citi Handlowy, partnerem Priceless Planet Coalition, została właśnie uruchomiona strona internetowa Mastercard Donate, która w szybki i prosty sposób pozwoli Polkom i Polakom wesprzeć projekt, a tym samym dołożyć cegiełkę do działań na rzecz odbudowy lasów i zwiększania powierzchni „zielonych płuc” naszej planety.
Firma wprowadza wymóg, by do 2028 roku wszystkie karty płatnicze Mastercard były eko-certyfikowane.
Mastercard ma przyjemność poinformować o powołaniu Marty Życińskiej na stanowisko dyrektorki generalnej polskiego oddziału Mastercard Europe.
8 na 10 Polek przyznaje, że technologia odgrywa ważną rolę w zarządzaniu finansami. 70% ankietowanych uważa, że kobiety byłyby bardziej niezależne finansowo, gdyby miały dostęp do narzędzi technologicznych. 15% respondentek zauważyło, że starsze pokolenia w ich rodzinie zaczęły korzystać z płatności internetowych i zakupów online.
W topowej 20-stce autorskiego zestawienia Cashless.pl wyróżniono aż 5 przedstawicielek Mastercard.
W lipcu 2022 roku Fundacja Impact – we współpracy z Mastercard Center for Inclusive Growth – uruchomiła program „Odbudowa ukraińskiego biznesu – przedsiębiorczość kobiet” – mający na celu udzielenie pomocy kobietom z Ukrainy w osiedleniu się i rozpoczęciu działalności gospodarczej w Polsce.
Spośród respondentek 12 krajów europejskich, które wzięły udział w badaniu Mastercard, swoją niezależność finansową najwyżej oceniły Polki (80%); 57% z nich przyznało, że osiągnęły ten cel jeszcze przed 24 rokiem życia; 51% Polek wydatkami domowymi dzieli się równo z partnerem/ką. To jeden z najwyższych wyników wśród badanych krajów.
Mastercard udostępnił nową, odświeżoną wersję platformy GdzieZamieszkac.com, która pozwala na sprawdzenie kosztów życia i możliwości zarobkowych w wybranych miastach i miejscowościach w Polsce. Dzięki współpracy z Grupą Morizon-Gratka, korzystający z platformy będą mogli teraz przyjrzeć się także aktualnym ofertom pracy i wynajmu mieszkania w wybranych przez siebie lokalizacjach.
Mastercard ma przyjemność poinformować o powołaniu Bartosza Ciołkowskiego na stanowisko dyrektora generalnego na Europę Południowo-Wschodnią.
Mastercard zagrał z Orkiestrą już po raz 11. udostępniając eSkarbonki – wirtualne puszki do kwestowania on-line oraz organizując aktywację #MastercardGrazWOSP na Twitterze.
Wystartowała kampania promująca kwestowanie on-line na rzecz 31. Finału WOŚP za pomocą eSkarbonek napędzanych przez Mastercard. Kampania zachęca do zakładania własnych „wirtualnych puszek” i dzielenia się linkiem do nich z całą paczką przyjaciół, nawet jeśli nie widzieli się od lat.
Posiadacze kart Mastercard wydanych przez Alior Bank, Bank Pekao S.A., Banki Spółdzielcze SGB oraz fintech ZEN, mogą korzystać ze wszystkich funkcji programu Mastercard Bezcenne Chwile z poziomu aplikacji mobilnej swojego wydawcy. Bank Pekao S.A. oraz bank Citi Handlowy oferują dostęp do programu w swojej bankowości online. To duże udogodnienie dla uczestników programu, które pozwoli im z łatwością zarządzać swoim kontem z poziomu smartfona, bez konieczności logowania się na stronie internetowej Programu.
Już jedenasty rok z rzędu Mastercard gra z WOŚP, a po raz szósty kwestować można również do eSkarbonek napędzanych przez Mastercard. Swoją eSkarbonkę założyć może każdy, stając się tym samym Wolontariuszem 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Globalna gospodarka wielu prędkości oznacza, że niektóre rynki silniej odczują wpływ inflacji i rosnących stóp procentowych. Dla konsumentów doświadczenia nadal są ważniejsze niż towary, o czym świadczą nieustający, niewykorzystany popyt na podróże i ciągłe zmiany w preferencjach zakupowych.
Większość konsumentów słyszała o usłudze Kup Teraz, Zapłać Później - 89% polskich respondentów twierdzi, że zna to rozwiązanie, a około połowa z nich (47%) czuje się komfortowo korzystając z niego.
W okresie świątecznym nietrudno stracić głowę w wirze świątecznych porządków, zakupów i promocji. Jest to również czas wzmożonej aktywności przestępców internetowych, którzy sięgają po coraz bardziej wyrafinowane metody, aby dotrzeć do potencjalnych ofiar - wyłudzić od nich środki finansowe lub prywatne dane. Mastercard radzi, jak w czasie świątecznej gorączki ochronić się przed działaniem internetowych oszustów.
65% polskich konsumentów deklaruje, że słyszało o otwartej bankowości. Zalety rozwiązań opartych na otwartej bankowości Polacy dostrzegają przede wszystkim w obszarze płatności (56%). 73% polskich respondentów wyraża obawy związane z dzieleniem się informacjami nt. własnych finansów z innymi podmiotami czy aplikacjami.
Bank Pekao S.A. jako pierwsza tradycyjna instytucja finansowa na świecie tokenizuje sztukę. NFT z elementami kompozycji malarskiej Rafała Bujnowskiego będą powiązane z 440 kartami płatniczymi Unique wprowadzonymi wspólnie z Mastercard. Każda z kart na awersie będzie miała nadrukowany fragment obrazu „Ściana pracowni”, z którym będzie powiązany niewymienialny token. NFT stworzy dla Banku firma SmartVerum dysponująca międzynarodowym doświadczeniem i wiedzą ekspercką na temat tokenizacji dzieł sztuki. Stokenizowana wersja dzieła będzie dostępna na polskiej platformie mintiq.io, która jest dedykowana właśnie sztuce.
Tym samym firma poszerza swoją ofertę o kolejny pakiet bezpiecznych, pewnych i niezawodnych usług
Mastercard Center for Inclusive Growth przekazał darowiznę w wysokości 400 000 dolarów na program “Caritas Dzieciom”
Wydatki na artykuły spożywcze w internecie wzrosły o 70% w porównaniu do poziomu sprzed pandemii. W ujęciu globalnym, rezerwacje lotów komercyjnych w trakcie tegorocznego lata utrzymywały się na poziomie 15% powyżej poziomu z 2019 roku. Praca zdalna wpływa na to, jak żyjemy i gdzie spędzamy czas - w efekcie "weekend" zaczyna się wcześniej
Uprawnieni posiadacze karty mogą umieścić na niej swój awatar NFT
50% Polaków w ciągu ostatniego roku częściej korzystało z co najmniej jednego rodzaju cyfrowej metody płatności. 96% respondentów deklaruje, że prawdopodobnie skorzysta z nowoczesnej metody płatności w przyszłości
Premierowy singiel Pezeta i Natalii Szroeder „Jeden świat” już dostępny.
Wraz z początkiem roku szkolnego wzrosty w sektorze sprzedaży detalicznej odnotują takie kraje jak Hiszpania, Czechy i Wielka Brytania, a w ciągu dwóch pierwszych tygodni września, przyrosty pojawią się w całej Europie. Największy ruch spodziewany jest w branży odzieżowej, a głównym powodem będzie sezonowa zmiana garderoby.
Posiadacze kart Mastercard będą mogli wypłacić maksymalnie 1 000 złotych podczas płacenia kartą za zakupy. Wyższe limity w punktach handlowo-usługowych świadczących usługę cashback obowiązywać będą od 1 września 2022 roku.
Dzięki usłudze użytkownicy kart Mastercard mogą wpłacać gotówkę na konto w terminalu Polcard from Fiserv przy okazji zakupów w salonach sieci Empik i Papiernik by Empik. Usługa jest alternatywą dla wpłatomatów i oddziałów banków, dzięki której wpłata gotówki na konto staje się bardziej dostępna i wygodna.
• GdzieZamieszkac.com pomaga przybyłym do Polski obywatelom Ukrainy wybranie takiego miejsca do życia, które najbardziej odpowiada ich potrzebom i możliwościom. To drugie, po KiedyDoSklepu.pl, narzędzie, którego działanie oparte jest na analizie trendów zakupowych wykorzystywanych dla dobra społecznego
Z okazji zbliżających się Świąt Mastercard sprawdził, jak w tym roku polscy konsumenci podchodzą do wybierania prezentów świątecznych dla swoich bliskich. Co kupują i gdzie, na co zwracają uwagę? Czy i jak pandemia wpłynęła na nasze zakupowe zachowania i decyzje? Na te pytania odpowiada badanie opinii przeprowadzone przez Minds & Roses na zlecenie Mastercard.
Mastercard Europe i Agencja Unii Europejskiej ds. Współpracy Organów Ścigania – znana lepiej jako Europol – podpisały umowę w zakresie współpracy nad ujednoliceniem celów związanych ze zwalczaniem cyberprzestępczości w całej Europie. W ramach umowy obie organizacje będą wymieniać się informacjami i obserwacjami oraz określać kluczowe działania, w których mogą współpracować w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej regionu.
Mastercard wprowadza nowy standard kart dostępnych dla osób niewidomych i niedowidzących, pod nazwą Touch Card. Niewiele jest skutecznych sposobów na to, by osoby niedowidzące mogły szybko zorientować się, czy trzymają w ręku kartę kredytową, debetową, czy przedpłaconą – zwłaszcza że coraz więcej kart ma płaskie wzory, bez wytłoczonych nazw i numerów. Mastercard odpowiada na to wyzwanie za pomocą prostej, ale skutecznej innowacji.
Mastercard ruszył w Polsce z oryginalnym projektem marketingowym – platformą muzyczną Mastercard Music, której celem jest łączenie ludzi przez muzykę bez względu na różnice i dystans, które ich dzielą. W ramach inicjatywy marka będzie współpracowała z czołowymi polskimi artystami, reprezentującymi odmienne nurty muzyczne, by wspólnie tworzyć nowe, zaskakujące utwory. Pierwszym duetem połączonym przez Mastercard jest Sobel i sanah.
Mastercard opublikował raport Recovery Insights: Small Business Reset, którego tematem jest wpływ globalnego kryzysu związanego z pandemią na małe firmy. Z raportu, obejmującego 19 krajów, wynika, że w szczytowym momencie kryzysu obroty małych i średnich przedsiębiorstw były nawet o 20 punktów procentowych niższe w porównaniu z dużymi. W 2021 roku drobny biznes zaczął jednak odrabiać straty.
Xiaomi i Mastercard wspólnie upowszechniają płatności zbliżeniowe wśród Polaków, wprowadzając na rynek nową opaskę Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC
Od 1 października z każdej transakcji kartą Mastercard, dokonanej na terminalu Polcard, w sklepach stacjonarnych JYSK w całej Polsce zostaną przekazane 2 euro na sadzenie drzew. Każda płatność oznacza zatem jedno drzewo więcej dla planety. Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu Priceless Planet Coalition.
Firma Mastercard poinformowała o otwarciu swojego Laboratorium Innowacji zrównoważonego rozwoju, które zajmie się rozwijaniem oferty produktów i rozwiązań cyfrowych przyjaznych dla środowiska. Laboratorium będzie pomagać przedsiębiorstwom i konsumentom we wprowadzaniu nowych metod produkcji, dystrybucji i zakupu produktów i usług, które mają zapewnić dobrostan ludziom i planecie w dobie intensywnej cyfryzacji globalnej gospodarki.
Pyszne.pl wprowadza dziś dodatek do swojej usługi Takeaway Pay: Takeaway Pay Card. Usługa Takeaway Pay, pozwala firmom na zapewnienie swoim pracownikom benefitów związanych z jedzeniem, umożliwiając im zamawianie posiłków dostępnych na Pyszne.pl. Nowa karta debetowa pozwoli również klientom korporacyjnym Takeaway Pay na korzystanie z dostępu do posiłków w tysiącach wybranych punktów gastronomicznych, które akceptują karty Mastercard i Maestro na całym świecie.
Już po raz dziesiąty firma jest partnerem festiwalu, organizowanego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, oferując wsparcie technologiczne organizatorom oraz bezcenne doświadczenia uczestnikom wydarzenia.
Wydatki na paliwo wzrosły globalnie o 13% w stosunku do najwyższego poziomu z 2019 roku, co wskazuje na ożywienie w podróżowaniu. Mastercard opublikował raport pt. „Recovery Insights: Ready for Takeoff?”, który analizuje kluczowe trendy w podróżowaniu na całym świecie, w tym w Polsce.
Podsumowanie programu akceleracyjnego i projektu edukacyjnego „E-business vs. lockdown”. Ponad 200 tysięcy małych i średnich polskich przedsiębiorców skorzystało z programu „E-business vs. lockdown” zrealizowanego przez Fundację Impact i Mastercard Centre for Inclusive Growth.
Mastercard zaprezentował wyniki nowego badania przeprowadzonego w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. Dotyczyło ono postaw i zachowań Pokolenia Z, najmłodszej grupy konsumentów, która kreuje przyszłe trendy rynkowe.
Mastercard opublikował oparty na badaniach raport, który przedstawia gotowość europejskich państw do korzystania z ekosystemu otwartej bankowości. Badanie pokazało, że w Polsce jest dostępnych obecnie 46 interfejsów API otwartej bankowości, zaś w Europie prym pod tym względem wiodą kraje skandynawskie i Wielka Brytania.
Polski oddział Mastercard otrzymał certyfikat „Great Place to Work”, którego wyróżnikiem jest rygorystyczny, bo oparty na danych ilościowych, model oceny doświadczenia pracowników w miejscu pracy. Za programem wyróżnień stoi ponad 30 lat badań.
Od dziś wszyscy klienci indywidualni Alior Banku, posiadający w portfelu dowolną kartę Mastercard, otrzymają dostęp do platformy programu Bezcenne Chwile w aplikacji bankowej. To pierwsze tego typu wdrożenie nie tylko w Polsce, ale również w Europie.
Mastercard ogłosił start loterii dla obecnych i nowych użytkowników programu Bezcenne Chwile. Do wygrania jest wiele gadżetów i voucherów powiązanych z pasjami oraz nagroda główna – w postaci jedynego w swoim rodzaju spersonalizowanego kampera. Zwycięzca loterii będzie miał możliwość zaprojektowania wyglądu zewnętrznego swojego nowego pojazdu.
W Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Bifobii, Interfobii i Transfobii Mastercard z dumą poinformował o udostępnieniu w Europie funkcji kart debetowych i kredytowych True Name, która korzystającym z nich osobom umożliwia używanie wybranych przez siebie imion. Opcja ta została wprowadzona po raz pierwszy przez Mastercard w USA, podczas wydarzenia WorldPride w 2019 r., a następnie udostępniona przez największe amerykańskie banki. Od teraz również cyfrowy bank bunq oferuje ją swoim klientom w 30 krajach europejskich, w tym w Polsce. Celem inicjatywy jest wsparcie i rozwiązanie realnego problemu osób LGBTQIA+.
Pandemia COVID-19 znalazła odbicie w wydatkach konsumpcyjnych. Wiosną 2020 r. były one niższe o 40 proc. od oczekiwanych i równocześnie o 30 proc. niższe rok do roku. Jednocześnie, zestawienie wskaźników cen dla struktury konsumpcji pokazane zarówno przez GUS, jak i operatora płatniczego Mastercard pokazuje, że o ile rzeczywista inflacja w czasie pierwszego wiosennego lockdownu mogła być wyższa o nawet 0,96 pkt. proc. niż oficjalna miara GUS, to od czerwca 2020 r. wskaźnik pozostaje na niższym poziomie niż w rzeczywistości.
Polska ma szansę stać się wiodącym centrum finansowym. Rodzime miasta mają bardzo duży potencjał biznesowy – ludzi, firmy i przestrzeń. Potencjał ten wymaga jednak skoordynowanego wsparcia działania wielu podmiotów – ustawodawcy, administracji, uczelni, samorządów i samych instytucji składających się na ekosystem rynku finansowego. „Okienko transferowe” jest jednak krótkie i można je łatwo zaprzepaścić.
Dostępna jest już w sprzedaży druga część komiksu “Róża, a co chcesz wiedzieć?”. Pomysłodawcą książki jest Artur Kurasiński, bloger, przedsiębiorca, współtwórca startupów, twórca gier i komiksów. Do projektu zaprosił on grono ekspertów, dzięki czemu powstała wyjątkowa publikacja, która w zrozumiały sposób tłumaczy dzieciom zjawiska i pojęcia związane z nową technologią i nauką. Jeden z rozdziałów poświęcony jest płatnościom bezgotówkowym, a ich zawiłości wyjaśnia najmłodszym ekspert Mastercard, Aleksander Naganowski.
Mastercard i Aion Bank, wspierany przez swojego partnera technologicznego Vodeno, nawiązały strategiczną współpracę, w ramach której cyfrowy bank został certyfikowanym członkiem programu Mastercard Fintech Express. Dzięki temu partnerstwu spółki fintech będą mogły korzystać z oferowanej przez Aion Bank technologii Vodeno Cloud Platform (VCP), stanowiącej jedną z najbardziej kompleksowych platform bankowych działających w całości w chmurze.
Od dziś program Bezcenne Chwile jest dostępny dla klientów Banków Spółdzielczych zrzeszonych w Grupie BPS oraz Banku BPS, którzy posiadają kartę debetową Mastercard dla klientów indywidualnych. Do tej pory mogli z niego korzystać tylko użytkownicy wybranych kart kredytowych. Każda płatność, zrealizowana kartą zarejestrowaną w programie, u dowolnego sprzedawcy czy usługodawcy na terenie Polski, automatycznie zasila konto uczestnika punktami, które można wymieniać na nagrody pozwalające realizować pasje i zainteresowania użytkownika.
Nowe badanie Mastercard pokazuje, że w czasie epidemii COVID-19 wyraźnie wzrosło zainteresowanie konsumentów działaniami związanymi z ochroną środowiska. Ponad połowa Polaków (54%) uważa, że dziś ograniczanie śladu węglowego jest dla nich ważniejsze niż przed pandemią. Aż 64% ankietowanych deklaruje, że stali się bardziej świadomi tego, jak ich działania mogą wpływać na środowisko, przy czym prym wiedzie tu pokolenie Z (70%). To dowód na rosnący trend w kierunku świadomych ekologicznie wydatków i konsumpcji – rośnie grupa ludzi, którzy swoje codzienne zakupy, a także otrzymywane nagrody (np. w programach lojalnościowych), chcą wykorzystać dla dobra naszej planety.
Polska Organizacja Turystyczna w ramach współpracy z Mastercard otrzymała dostęp do platformy analitycznej „Tourism Insights”. Jest to narzędzie pozwalające na kompleksowy przegląd podróży zagranicznych turystów do Polski, począwszy od jej planowania, poprzez czas spędzany na miejscu, aż po wymianę doświadczeń w mediach społecznościowych po powrocie. Pomoże ono Polskiej Organizacji Turystycznej w planowaniu działań ukierunkowanych na ponowne przyciągnięcie zagranicznych gości do Polski. W rezultacie rodzimy przemysł turystyczny, który według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego i GUS generuje rocznie ok. 85 mld zł. PKB otrzyma szansę na szybki wzrost i dynamiczny rozwój w nowych warunkach spowodowanych pandemią koronawirusa.
Wzrost zapotrzebowania na cyfrowe rozwiązania i spersonalizowaną obsługę klienta, jaki miał miejsce w minionym roku, sprawił, że firmy położyły jeszcze większy nacisk na innowacyjność. Jak wynika z drugiej edycji raportu Become Index, przygotowanego przez Mastercard i Harvard Business Review Analytic Services, 53% dyrektorów wyższego szczebla umieszcza innowacje na wysokim miejscu w swojej hierarchii priorytetów, zaś prawie połowa (42%) ankietowanych przedsiębiorstw zwiększyła swoje budżety na ten cel.
Nowa usługa Mastercard dostępna jest od początku marca br. w 180 hurtowniach Eurocash Cash&Carry (Grupa Eurocash) w całej Polsce. Zaopatruje się w nich ponad 70 000 klientów, z czego większość stanowią przedsiębiorcy prowadzący lokalne sklepy. Rozwiązanie umożliwia rozłożenie płatności za zakupy na raty, od razu przy kasie, bez dodatkowych formalności.
Już od roku za zakupy o wartości do 100 PLN możemy płacić kartą zbliżeniowo bez konieczności podawania kodu PIN. Jak wynika z danych Mastercard przyczyniło się to do spadku o ok. 12% liczby transakcji, które trzeba dodatkowo autoryzować w terminalu. Pandemia COVID-19 skłania polskich konsumentów do częstszego korzystania z płatności bezdotykowych, zarówno kartą, jak i smartfonem.
Mastercard opublikował raport, który pokazuje jak przez ostatni rok pandemii zmieniły się nasze kulinarne zwyczaje. 68% Polaków deklaruje, że poprawiło swoje umiejętności w kuchni w ciągu minionych 12 miesięcy, a przeciętne gospodarstwo domowe spędza 14 godzin tygodniowo na przygotowywaniu posiłków, co stanowi wzrost o 42% w porównaniu z rokiem poprzednim.
Fundacja Impact rozpoczęła działania w ramach „E-business vs. lockdown” – projektu realizowanego z grantu przyznanego przez Mastercard Center for Inclusive Growth, który ma pomóc polskim MŚP w ich cyfrowej transformacji w obliczu trwającej pandemii koronawirusa. „Sercem” projektu jest portal Impactebusiness.com, za pośrednictwem którego przedsiębiorcy mogą wziąć udział w rekrutacji do programu akceleracyjnego, jak również mają dostęp do części edukacyjnej – webinariów oraz artykułów poradnikowych.
Mastercard poinformował o rozszerzeniu platformy Engage o sieć wykwalifikowanych partnerów technologicznych, którzy są w stanie wspierać wydawców kart w szybkim wdrożeniu rozwiązań Digital First. Dzięki temu banki i fintechy mogą zapewnić swoim klientom w pełni cyfrową obsługę płatności, tj. oferować im wirtualne karty płatnicze, korzystanie z nich oraz zarządzanie nimi bez konieczności posiadania fizycznej karty w jej tradycyjnej, plastikowej formie.
Mastercard opublikował wyniki najnowszej edycji badania Mastercard Love Index. Tegoroczne zestawienie jest wyjątkowe – nie tylko ze względu na sytuację na świecie, która wpływa na zwyczaje zakupowe konsumentów, ale również dlatego, że porównane zostały dane z roku 2020 i 2011. Można więc zaobserwować, jak zmieniały się trendy w walentynkowych zakupach przez ostatnią dekadę. Wydatki Polaków z okazji Dnia Zakochanych wzrosły w tym czasie o 388%.
Niedzielny, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zakończył się rekordowym wynikiem ponad 17 mln zł dorzuconych do eSkarbonki przez darczyńców oraz kwotą 358 365 zł zebraną w trakcie akcji #MastercardGrazWOSP na Twitterze, którą firma przekaże na konto Fundacji. W tym roku cyfrowe narzędzia dostarczone przez Mastercard, umożliwiające prowadzenie zbiórki na odległość, cieszyły się niezwykłą popularnością, z sukcesem łącząc darczyńców z kwestującymi.
Mastercard wprowadza nowe rozwiązanie dla bankowości cyfrowej, dzięki któremu użytkownicy kart płatniczych będą mogli łatwiej rozpoznawać transakcje zakupowe w historii swojego rachunku. Usługa ta, udostępniana bankom przez należącą do Mastercard spółkę Ethoca, zapewni ich klientom większą przejrzystość transakcji kartą dzięki dodatkowym informacjom, takim jak nazwa i logo sprzedawcy czy miejsce dokonania zakupu, widocznym w serwisie transakcyjnym online lub aplikacji mobilnej banku.
Tegoroczny, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze się nie rozpoczął, a już dostarcza Polakom wielu pozytywnych emocji. Przesunięcie terminu wydarzenia na koniec stycznia nie zmniejszyło szczodrości darczyńców, którzy od początku grudnia mogą wspierać WOŚP m.in. za pomocą eSkarbonek. Do tej pory, za pośrednictwem tego udostępnianego przez Mastercard narzędzia, do zbiórki WOŚP dołożyło się 25 940 osób, wpłacając łącznie 1 037 352 zł , a więc o ponad 400 000 zł więcej niż w czasie całego zeszłorocznego Finału WOŚP.
Mastercard i TransferWise poinformowały o rozszerzeniu współpracy, której celem jest umożliwienie wydawania kart w dowolnym kraju, w którym działa Mastercard i w którym TransferWise ma licencję. Firmy ściśle współpracują ze sobą od 2018 r., kiedy to TransferWise wydał swoją pierwszą kartę debetową w Europie. Od tamtego czasu ta globalna firma technologiczna wydała ponad milion kart Mastercard na całym świecie.
Mastercard wspólnie z fanami piłki nożnej zamierza pobić rekord świata w ramach akcji #PricelessWave, tworząc największą „meksykańską falę” w mediach społecznościowych. W ten sposób chce dostarczyć niezapomnianych wrażeń kibicom, którzy będą mogli aktywnie wspierać swoje drużyny podczas oglądania meczów we własnych domach.
Mastercard wraz z Bankiem Pocztowym i Caritas Polska poinformował o nowej promocji w programie Bezcenne Chwile. Posiadacze nowo zarejestrowanych kart Banku Pocztowego z logo Caritas Polska automatycznie powiększą swoje konto w programie o liczbę punktów odpowiadającą kwocie 215 zł, które automatycznie zamienione będą na cegiełki dobroczynne dla Caritas Polska. Promocja rozpoczyna się 4 sierpnia 2020 r. i potrwa do końca roku.
W dniach 30 lipca – 1 sierpnia odbędzie się Najpiękniejsza Domówka Świata, czyli 26. Pol’and’Rock Festival w wersji online. W tym roku, z powodu sytuacji epidemicznej, uczestnicy festiwalu, zamiast w Kostrzynie nad Odrą, będą mogli bawić się na Domówkach na całym świecie. Mastercard po raz kolejny wspiera rozwiązania technologiczne wydarzenia, tym razem w zmienionej formule.
Santander Bank Polska i Mastercard poinformowały o wprowadzeniu nowej oferty, która umożliwia mikroprzedsiębiorcom dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej. Oferta przygotowana we współpracy z firmą LUX MED jest skierowana dla użytkowników kart Mastercard Business Debit wydanych przez Santander Bank Polska. W promocji, która trwa do 31 października br. pakiet medyczny jest bezpłatny dla osób aktywnie korzystających z karty.
Getin Bank przygotował wyjątkową ofertę dla fanów jednej z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie, League of Legends. Teraz mogą oni zamówić kartę płatniczą Mastercard z wizerunkiem jednej z bohaterek gry, Mistrzowskiej Riven. Korzystając z oferty, gracze zyskują szereg benefitów związanych z użytkowaniem karty oraz dostęp do specjalnych korzyści w programie Mastercard Bezcenne Chwile.
E-commerce zdobywa kolejne szczyty popularności na całym świecie, ponieważ coraz więcej konsumentów chce robić bezpieczne, wygodne zakupy u różnych sprzedawców i na różnych platformach. Łatwość i spójność dokonywania płatności za zakupy online we wszystkich kanałach cyfrowych i za pomocą dowolnej karty stały się obecnie ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Mastercard poinformował o inwestycji w polski fintech Verestro S.A. (do niedawna uPaid Sp. z o.o.). Firma, mająca siedzibę główną w Warszawie oraz biura w Sofii, Nowym Jorku i Sao Paulo, od 10 lat dostarcza rozwiązania płatnicze bankom i partnerom na 4 kontynentach. Inwestycja ta stanowi element strategii Mastercard związanej ze wspieraniem dynamicznej branży fintech i rozwiązań, które pomagają klientom optymalizować technologie płatnicze.
Mastercard poinformował o trzech przedsiębiorstwach z branży finansowej, które wdrożyły rozwiązanie Mastercard Open Banking Protect. Ma ono chronić organizacje, w których klienci posiadają swoje rachunki, przed niewiarygodnymi lub nieautoryzowanymi zewnętrznymi dostawcami usług (ang. TPP – third party providers).
Carrefour Polska rozpoczął testy nowej usługi Tank&Go skierowanej do klientów stacji benzynowych Carrefour. Usługa umożliwia wygodne dokonanie w pełni bezkontaktowej płatności za paliwo i jest dostępna w aplikacji mobilnej Mój Carrefour. W początkowej fazie testów skorzystać z niej mogą wybrani klienci stacji Carrefour w Warszawie i Krakowie.
Mastercard poinformował o przejęciu spółki Finicity, będącej wiodącym, północnoamerykańskim dostawcą usług dostępu do danych finansowych i analiz w czasie rzeczywistym. Kwota transakcji wyniosła 825 mln USD, a ponadto dotychczasowi akcjonariusze firmy mają szansę na otrzymanie dodatkowych 160 mln USD, jeśli ustalone warunki umowy zostaną spełnione.
Coraz więcej konsumentów kupuje online praktycznie wszystko, od artykułów spożywczych i jedzenia z dostawą, po artykuły gospodarstwa domowego, odzież czy rozrywkę. Dlatego też detaliści starają się ciągle usprawniać obsługę transakcji w internecie.
Mastercard wprowadził promocję dla obecnych i nowych uczestników programu Bezcenne Chwile. Konsumenci, którzy zapłacą kartą za zakupy w sieci, zyskają co najmniej 2 razy więcej punktów niż dotychczas. W ten sposób jeszcze szybciej osiągną założone cele i odbiorą nagrody w programie, który wspiera ich w rozwijaniu życiowych pasji. Promocja trwa do 31 sierpnia 2020 roku.
Mastercard uruchomił w Europie, w tym w Polsce, nowy program Fintech Express, który pomoże startupom z branży fintech skutecznie wejść na rynek i dynamicznie się rozwijać. Uczestnicy programu będą mogli efektywniej tworzyć innowacyjne rozwiązania napędzające cyfrową gospodarkę oraz skutecznie korzystać z wiedzy, doświadczenia, technologii i sieci kontaktów Mastercard.
Mastercard poinformował, że strona KiedyDoSklepu.pl została wzbogacona o sekcję z zaleceniami i rekomendacjami dotyczącymi bezpieczeństwa konsumentów podczas wizyt w różnych typach placówek handlowych i usługowych. Jest to druga funkcja strony, obok narzędzia pozwalającego określić, jakie natężenie ruchu panuje w sklepach spożywczych na terenie Polski w różnych porach dnia i tygodnia.
W ostatnich tygodniach internet stał się dla polskich konsumentów ulubionym miejscem, w którym robią zakupy. W najnowszym badaniu na zlecenie Mastercard[1] 2/3 z nich deklaruje, że korzysta z e-commerce częściej niż kiedykolwiek wcześniej. W czasie izolacji społecznej na popularności zyskały też cyfrowe usługi, takie jak zajęcia fitness online, streaming wideo, czy nauka języków obcych przez internet.
W ramach rozpoczętej właśnie kampanii wsparcia biznesu, Mastercard wraz z partnerami oferuje użytkownikom swoich kart firmowych szereg bezpłatnych benefitów, które pomogą przedsiębiorcom obniżyć koszty prowadzenia firmy i lepiej poradzić sobie w obecnym, trudnym czasie.
4 maja Mastercard udostępnił KiedyDoSklepu.pl – narzędzie, które na podstawie analizy trendów zakupowych pozwala określić, jaki ruch panuje w sklepach spożywczych na terenie Polski w różnych porach dnia i tygodnia. Dzięki temu konsumenci mogą zaplanować zakupy na czas, kiedy łatwiej będzie im utrzymać fizyczny dystans w stosunku do innych klientów, zalecany w czasie trwającej pandemii koronawirusa. W ten sposób Mastercard pomaga konsumentom zrobić niezbędne, codzienne zakupy w bezpieczniejszy i wygodniejszy sposób.
Mastercard udostępnił KiedyDoSklepu.pl – narzędzie, które na podstawie analizy trendów zakupowych pozwala określić, jaki ruch panuje w sklepach spożywczych na terenie Polski w różnych porach dnia i tygodnia. Dzięki temu konsumenci mogą zaplanować zakupy na czas, kiedy łatwiej będzie im utrzymać fizyczny dystans w stosunku do innych klientów, zalecany w czasie trwającej pandemii koronawirusa. W ten sposób Mastercard pomaga konsumentom zrobić niezbędne, codzienne zakupy w bezpieczniejszy i wygodniejszy sposób.
Mastercard poinformował dziś o powołaniu Marka Barnetta na stanowisko prezesa europejskiego oddziału firmy z siedzibą w Brukseli. W nowej roli Barnett będzie odpowiedzialny za strategię, wybór kierunków działania i rozwój wszystkich aspektów działalności Mastercard w regionie.
Mastercard ogłosił rozszerzenie katalogu nagród dostępnych dla użytkowników programu Bezcenne Chwile o takie, które pozwalają rozwijać pasje nawet bez wychodzenia z domu. Założenie programu jest proste: każda transakcja zarejestrowaną w nim kartą Mastercard przybliża do zdobycia nagrody związanej z jedną z 8 popularnych pasji. Teraz w katalogu można znaleźć również m.in.: dostęp do platformy z grami wideo, do serwisu VOD, do bibliotek e-booków i audiobooków, oferty na dostawę jedzenia pod wybrany adres, a nawet lekcje gotowania on-line.
vcita, startup specjalizujący się w obszarze zarządzania relacjami z klientami (CRM), i Mastercard udostępnili Business Unusual („Biznes niezwykły”), kompleksowe rozwiązanie edukacyjno–zarządcze dla mikro- i małych firm, pozwalające im działać skuteczniej dzięki wykorzystaniu cyfrowych narzędzi.
W odpowiedzi na apele NBP, KNF oraz Ministerstwa Finansów, w trosce o zdrowie konsumentów i sprzedawców, Mastercard przyspieszył podniesienie limitu płatności zbliżeniowych bez PIN z 50 zł do 100 zł. Od 20 marca mogą z niego korzystać wszyscy użytkownicy kart Mastercard, o ile na terminalu została przeprowadzona odpowiednia aktualizacja. Podobne zmiany obecnie dzieją się w 29 innych krajach europejskich, takich jak Wielka Brytania, Irlandia i Estonia, które wprowadzają nowe limity dla płatności bez PIN na stałe.
Mastercard ogłosił swoje zobowiązanie do zwiększenia limitów płatności zbliżeniowych bez PIN w różnych krajach w całej Europie. Zmiana dotyczy łącznie 29 krajów i znacznie poprawi komfort konsumentów w całym regionie.
Mastercard i bunq poinformowały o rozszerzeniu współpracy, czego efektem ma być szybszy rozwój oferty kart bunq w Europie. Mastercard wykorzysta swoją międzynarodową sieć, aby pomóc bunq w wydawaniu kart Green Card w 30 europejskich krajach1, w tym w Polsce. Karta Green Card to metalowa karta Mastercard, a płacąc nią można dodatkowo zadbać o środowisko – bunq deklaruje, że posadzi jedno drzewo za każde wydane z jej pomocą 100 euro.
Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet Mastercard zaprezentował nową edycję rankingu dotyczącego przedsiębiorczości kobiet – Mastercard Index of Women Entrepreneurs (MIWE). Polska znalazła się wśród 10 krajów, w których warunki do prowadzenia biznesu przez kobiety są najlepsze. Raport pokazuje też, że Polki kierują 28% firm w kraju, co daje Polsce dobrą, 15. pozycję na świecie i 5. w Europie (po Rosji, Portugalii, Hiszpanii i Węgrzech).
DiPocket, polsko-brytyjski fintech oferujący aplikację mobilną i karty Mastercard do łatwego zarządzania codziennymi finansami, udostępnił dziś swoim użytkownikom usługę Apple Pay, która zmienia oblicze płatności mobilnych oferując prosty, szybki, bezpieczny i chroniący prywatność użytkownika sposób płacenia.
Mastercard wprowadza specjalną usługę dla uczestników segmentu Premium programu Bezcenne Chwile. Uczestnik, który poczynając od kwietnia 2020 r. kupi voucher na usługę Fast Track oferowaną przez warszawskie lotnisko na Okęciu, aby skorzystać z szybkiej ścieżki kontroli, będzie mógł następnie otrzymać od Mastercard równowartość wydanej kwoty.
Asseco Data System i Polskie ePłatności, przy współpracy z Mastercard, wdrożyły dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii innowacyjny sposób płacenia za przejazdy w komunikacji miejskiej w Tychach i okolicy. Nowa metoda pozwala zastąpić tradycyjny bilet kartą płatniczą, z zachowaniem zgodności z taryfą ŚKUP. Rozwiązanie to dostępne jest dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w Tychach i okolicznych gminach w blisko 190 autobusach i trolejbusach.
Żabka, Mastercard oraz First Data, należąca do Fiserv, wprowadzają innowacyjną usługę Wpłacaj na kartę. Od teraz w każdym sklepie sieci Żabka w Polsce konsumenci mogą wpłacać gotówkę na konto bankowe w terminalach Polcard (First Data) przy użyciu wybranych kart debetowych i kredytowych Mastercard. Dzięki temu mogą szybko i wygodnie wpłacić nadmiar gotówki przy okazji codziennych zakupów, bez tracenia czasu na szukanie i odwiedzanie wpłatomatu lub oddziału banku.
Mastercard zapowiedział otwarcie swojego pierwszego europejskiego Centrum Cyberbezpieczeństwa. Będzie to nowoczesny obiekt, wspierający współpracę podmiotów z sektora publicznego i prywatnego oraz organów regulacyjnych w celu zwiększania odporności przedsiębiorstw z całej Europy na cyberzagrożenia.
RTV EURO AGD dysponuje szerokim pakietem usług, dzięki którym zakupy elektroniki użytkowej są jeszcze łatwiejsze i bardziej komfortowe. Dotychczas sieć oferowała transport nowego urządzenia do domu klienta, montaż dużego sprzętu i odbiór zużytego w trakcie jednej wizyty, atrakcyjny system finansowania oraz dodatkowe ubezpieczenie.
Już po raz ósmy Mastercard zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy podczas dorocznego Finału, umożliwiając zasilenie konta Orkiestry dzięki eSkarbonkom czy akcji #MastercardGraZWOŚP na Twitterze. Wciąż jeszcze można licytować niezwykły samochód z serialu „Knight Rider” w ramach trwającej aukcji Allegro dla WOŚP.
Mastercard zaprezentował kolejny element, który konsumenci mogą utożsamiać z tą marką i przez to lepiej ją zapamiętywać – swoją premierę miał pierwszy w historii singiel zintegrowany z tożsamością dźwiękową firmy. Ponieważ w oczach klientów marki są coraz częściej definiowane przez doświadczenia, Mastercard realizuje projekty, które w zupełnie nowy sposób oddziałują na zmysły konsumentów.
Mastercard już po raz ósmy z rzędu angażuje się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego 28. edycja odbędzie się 12 stycznia 2020 r. Marka po raz trzeci wyposażyła wolontariuszy WOŚP w oficjalne „wirtualne puszki”, czyli eSkarbonki. Dzięki temu każdy darczyńca może szybko i wygodnie wesprzeć zbiórkę, nawet bez wychodzenia z domu.
W czasie tegorocznego Finału WOŚP, obok innych form przekazywania datków, działają także eSkarbonki od Mastercard. Dowiedz się, jak wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy za ich pomocą. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.