Mastercard’ın Marka Kimliğinin Evrimi

"Dijital çağda yapılan icatlar modern sadelikten yararlanmalı... İnsanların yüzde 80’inden fazlası, artık Mastercard Sembolünü 'mastercard' sözcüğü yazılmadan hemen tanıyabildiği için marka evrimimizdeki bu sonraki adımı atabilecek hâle geldik. Zengin marka mirasımızla gurur duyuyor ve ikonik dairelerin kendi başlarına ayakta durduğunu göreceğimiz için heyecanlanıyoruz."
Raja Rajamannar, Mastercard Pazarlama ve İletişim Direktörü

Videolar

Mastercard, Önümüzdeki On Yıl için Sesli Marka Kimliğinin Evrimindeki En Son Aşamayı Sunan İlk Müzik Single’ını Tanıttı

Güven ve tutku üzerine inşa edilen Mastercard, ilk ses entegre müzik single’ıyla insanların markayla etkileşim kurma ve markayı hatırlama yollarını yeniden tanımlıyor. Markayı tüketicinin gözünde giderek daha fazla tanımlayan unsurun deneyimler olduğundan yola çıkan Mastercard, duyulara hitap eden ve markayı yeni ve farklılaştırılmış yollarla güçlendiren tüketici yolculukları tasarlıyor.

 

Laduree ile Paha Biçilemez Deneyim Olanağı

 

 

 

Raja Rajamannar: Dijital Çağda Çok Sayıda Duyuya Hitap Eden Markalaşma

Mastercard’ın Pazarlama ve İletişim Direktörü, Cannes Lions Yaratıcılık Festivali öncesinde çok sayıda duyuya hitap eden markalaşmanın gücünden bahsediyor.

 

 

Sesi Açın: Mastercard, Sesli Markasını Kullanmaya Başladı

Mastercard, markanın son zamanlardaki en büyük atılımını temsil eden kapsamlı bir ses mimarisi olan sesli marka kimliğini sunar. Tüketicilerin dünyanın her yerinde ister fiziksel, dijital isterse sesli ortamlar olsun, Mastercard ile etkileşime girdiği her yerde, farklı ve akılda kalıcı Mastercard melodisi sade ve kolay bir aşinalık sağlayacaktır.

 

 

 

Kabul Sesi

Sanatçının Çatı Katı

Taksi

Mastercard’ın Marka Kimliğinin Evrimi

Mastercard, yeni bir marka ve tasarım sistemini tanıttı. Şirketin ikonik kırmızı ve sarı renkli iç içe geçmiş dairelerinden geliştirilen yeni tasarım, Mastercard’ı dijital geleceğe taşıyor. Mastercard’ın şimdiye kadar geliştirdiği en kapsamlı tasarım sistemi sonbaharda kullanıma sunulacak.